Čas
LOXONE

Úspora energie

  • hinzugefügt: 06.07.2015   |   19 gelesen / angezeigt
Celý systém chytrého domu, chytré elektroinstalace nebo inteligentní instalace, jak si to kdo nazve, si uživatel pořizuje většinou proto, aby šetřil výdaje na energie. Cílem není, aby nám kávovar sám uvařil kávu, když přijdeme domů, nebo aby nám lednice poslala SMS "POZOR, DOCHÁZÍ PIVO". Cílem je, nebo by měla být, úspora nákladů za udržení komfortních parametrů života v chytrém domě.
Systém dokáže efektivně řídit všechny domácí spotřebiče, vést statistiku spotřeby a díky ní identifikovat možné potenciální oblasti úspor. Po odchodu posledního uživatele z domu a po zastřežení automaticky vypíná všechny zbytečné žrouty energie, jak ty, kteří jsou v režimu spánku, tak i ty, které možná někdo zapomněl vypnout.
Nejideálnějším řešením je vyrábět si energii sami. Fotovoltaické panely na předtím nevyužité jižní střeše domu dokážou vyrobit tolik energie, že roční platby dodavatelům elektrické energie budou v řádech stokorun, možná pár tisícikorun. Systém dokáže s FVE velice úzce spolupracovat. Pouští vysokoodběrové spotřebiče pouze když je nadbytek vyrobené energie. Nebo obráceně, pokud FVE vyrábí nadbytek energie, systém maximalizuje domácí spotřebu. Pouští pračku, sušičku, boilery ve spolupráci se slunečními kolektory, dobíjení záložních baterií, vytopí bazén, spustí myčku nádobí,…atd.
Systém se dále stará o to, aby uživatel domu měl kdykoliv a odkudkoliv možnost podívat se do statistik, to znamená okamžitá spotřeba z vyrobené energie, nebo dodávané, průměrné spotřeby denní, týdenní, měsíční, roční. Spotřeby na jednotlivých okruzích, nebo spotřebičích. Velice pěkný a úsměvný je tento příklad.

Příklad: Zapnout TV půjde dopoledne pouze tehdy, pokud se pustí pračka...... Trochu drsné. 

Takovýchto příkladů by se dala určitě vymyslet spousta..
 
Zbyněk Kučera
    Derzeit gibt es kein Kommentar vorhanden

    kommentar hinzufügen