Čas
LOXONE

Alarm, zabezpečení

  • hinzugefügt: 06.07.2015   |   Autor: Zbyněk Kučera   |   35 gelesen / angezeigt
Dům s inteligentní elektroinstalací již nadále nepotřebuje k plnohodnotnému zabezpečení další komponenty. Vše důležité pro ochranu vašeho majetku již má. Dveřní a okenní kontakty, senzory přítomnosti, kamery, senzory rozbití skla a senzory kouře a požáru, tím vším chytrý dům disponuje. Proč kupovat další, nebo speciální jen pro systémy EZS.
V případě narušení dokáže systém spoustu věcí, rozbliká všechna světla, vytáhne rolety nahoru, odešle fotky z narušeného prostoru na předem určené adresy, rozešle SMS, emaily, zavolá na čísla ve svém seznamu a nebo v narušeném prostoru pustí naplno třeba Rammsteiny, ty už se o příjemný pobyt narušitele postarají do doby, než přijede policie. Systém také bude okamžitě svého uživatele informovat o výpadku hlavního jističe domu, což je v poslední době oblíbená činnost zločinců při monitorování situace.
Pro identifikaci jednotlivých uživatelů může systém používat různé druhy těchto zařízení, od 1-wirových čipů přes karty RFID až ke čtečkám otisků prstů, což je dnes již standardně využívané díky rozumné cenové dostupnosti zařízení.
Dalším vynikajícím způsobem zabezpečení je přenos od venkovního zvonku. Pokud někdo v nepřítomnosti uživatelů zazvoní u vchodové branky, zazvoní uživateli mobilní telefon a uživatel vidí toho, kdo zvoní, může si ho vyfotit a uložit a může s ním komunikovat.
Způsobů, jak střežit svůj majetek je spousta a každý uživatel si nastaví vše podle vlastních potřeb.
Podrobnější rozbor v dalších článcích.
Zbyněk Kučera 
    Derzeit gibt es kein Kommentar vorhanden

    kommentar hinzufügen